Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža

Gada 43.nedēļa koledžaPrint

27.10.2014

     Šonedēļ koledžā studiju procesā piedalījās mācību grupas: 1.,2., un 3.kurss , nepilna laika neklātienes 2.kurss, ugunsdzēsēju-glābēju mācību grupa Nr.1. un Nr.2 un “Pamatlīmeņa zināšanu programma par objekta ugunsdrošību atbildīgajiem darbiniekiem” mācību grupa.

     Ugunsdzēsēju-glābēju grupai Nr.2 notika Ugunsdzēsības ierindas mācība un fiziskā sagatavotība pie A.Puka un J.Pastara. Nodarbības laikā glābēji veica stafeti ar riepām, kurā ietilpa: riepas ripināšana, riepas sišana uz priekšu ar āmuru, divu riepu sviešana un riepas vilkšana, kā arī mācību tornī pilnveidoja prasmes, pašglābšanās ar virvi un cietušā glābšanā. Nodarbības Ugunsdzēsības glābšanas tehnikā un aprīkojumā, kuras laikā glābēji ieslēdzās elpošanas aparātos un skrienot katrs aprēķināja savu elpošanas aparātos individuālo darba un iespējamo atrašanās ilgumu. Ierindas mācības nodarbības laikā apguva ziņošanu un soļošanu.

 

     Ugunsdzēsēju glābēju grupai Nr.1 notika nodarbības pirmajā palīdzībā, kur grupa apguva cietušā novietošanu uz imobilizācijas dēļa. Kā arī nodarbībās pie A.Mutula Glābšanas darbos uz ūdens, kuras laikā kārtoja ieskaiti. Mācību tornī, ugunsdzēsēju glābēju grupa Nr.1 apguva pašglābšanos.

 

 Pilna laika klātienes 2.kursa kadetiem notika nodarbības Glābšanas darbos pie E.Stangaiņa un A.Stroda. Nodarbību laikā tika improvizēta ķīmiskā avārija un to seku likvidēšana. 20.10. Pilna laika klātienes 2. kurss stājās maiņā, apguva jaunas zināšanas glābšanas darbos kā arī devās uz izsaukumu.